II liga, 19. kolejka: 26.11.2017  •  godz 13:00  •  Stadion Miejski w Elblągu
Warta Poznań
II liga, 20. kolejka: 03.03.2018  •  godz 15:00  •  Stadion Miejski w Rybniku

Piłkarski rollercoaster na koniec roku…

26 lis 2017

Wynikiem 6:3 dla Olimpii Elbląg zakończył się ostatni mecz w 2017 roku. Tym samym, kończymy ten rok na dwunastym miejscu z 22 punktami na koncie.

Już przed meczem trener Roland Buchała zaskoczył kilkoma zmianami: na bramce, po raz pierwszy w tym sezonie obejrzeliśmy Aleksandra Łubika, a do jedenastki po dłuższych lub krótszych przerwach powrócili Dawid Gojny, Przemysław Brychlik, Robert Tkocz oraz Kamil Spratek.

Niestety, ponownie po pierwszej połowie musieliśmy gonić wynik. Po 45 minutach przegrywaliśmy z gospodarzami 0:2. Wierząc, że tak jak w meczach z MKS-em Kluczbork czy ŁKS-em Łódź, uda się odrobić dwubramkową stratę, nasi piłkarze od początku zaczęli realizować ten plan. Najpierw, w 50. minucie rzut karny wykorzystał Mariusz Muszalik, a dwie minuty później trafienie głową Sebastiana Musiolika dało nam remis 2:2. Podopieczni Rolanda Buchały nie składali broni, bo już w 64. minucie to my wyszliśmy na prowadzenie. Trafienie zaliczył Przemysław Brychlik. Jednak gospodarze otrząsnęli się po tych trzech bramkach i ponownie, jak w pierwszej części spotkania, zaczęli przeważać. W 72. minucie wyrównali stan meczu, a cztery minuty później ponownie wyszli na prowadzenie. Niestety, w samej końcówce jeszcze dwóch zawodników Olimpii „poczęstowało” nas bramkowymi uderzeniami i z Elbląga wyjeżdżaliśmy, przegrywają 3:6.

Wartym odnotowania jest fakt, że w 89. minucie na boisku pokazał się nasz 15-letni Wiktor Piejak. W chwili debiutu na II-ligowych boiskach Wiktor miał 15 lat, 6 miesięcy i 1 dzień. Jest to bez wątpienia najmłodszy zawodnik, debiutujący na szczeblu centralnym rozgrywek.

2017 rok kończymy z 22 punktami na koncie, zajmując dwunastą pozycję w tabeli. Przed naszymi piłkarzami kilka chwil przerwy, a następnie kolejny ciężki okres przygotowawczy do rundy wiosennej.

Olimpia Elbląg – ROW 1964 Rybnik 6:3 (2:0)

Skład ROW: 22. Aleksander Łubik – 7. Marek Krotofil, 2. Jan Janik (46, 5. Dawid Bober), 15. Szymon Jary (88, 8. Mariusz Zganiacz), 11. Dawid Gojny, 27. Szymon Popiela (76, 18. Krzysztof Koch) – 23. Robert Tkocz, 9. Mariusz Muszalik (89, 14. Wiktor Piejak), 13. Kamil Spratek, 86. Sebastian Musiolik – 89. Przemysław Brychlik.

Bramki ROW:

50′ Mariusz Muszalik (karny)

52′ Sebastian Musiolik

64′ Przemysław Brychlik