II liga, 19. kolejka: 26.11.2017  •  godz 13:00  •  Stadion Miejski w Elblągu
II liga, 20. kolejka: 03.03.2018  •  godz 15:00  •  Stadion Miejski w Rybniku

29 lis 2017

PODSU

Nasza drużyna zakończyła zmagania w rundzie jesiennej. Był to kolejny ciężki i wymagający rok dla naszej drużyny, z wieloma ciekawymi momentami. Zapraszamy na podsumowanie mijającej rundy jesiennej.

Wyniki

Nasza drużyna tradycyjnie rozpoczęła sezon 2017/2018 od rundy wstępnej Pucharu Polski, w którym to zmierzyliśmy z III-ligową Polonią Środa Wielkopolska. Spotkanie te od początku nie najlepiej się dla nas układało, bo już w 14. minucie to gospodarze byli bliżsi wygranej. Jednak w drugiej połowie udało się odwrócić losy spotkania, choć do ostatniej minuty nad drużyną krążyło widmo dogrywki. Do tego jednak nie doszło, najpierw w 54. minucie do siatki rywala trafił Przemysław Brychlik, a w ostatniej minucie meczu na 2:1 piękną bramką popisał się Mariusz Muszalik. W I rundzie rozgrywek czekał na nas już Górnik Zabrze. Spotkanie z beniaminkiem Ekstraklasy zgromadziło na Stadionie Miejskim blisko 6 tysięcy kibiców. Doskonała oprawa meczu, waleczność po obu stronach boiska, świetny doping i niestety dla naszej drużyny, przegrana 0:2. Nie mieliśmy jednak się czego wstydzić, bo na tę chwilę (na 29 listopada 2017) Górnik jest liderem Ekstraklasy i przypieczętował swój awans do półfinału Pucharu Polski.

Puchar Polski:

14.07.2017 r. Polonia Środa Wielkopolska – ROW 1964 Rybnik 1:2, bramki: Przemysław Brychlik, Mariusz Muszalik

26.07.2017 r. ROW 1964 Rybnik – Górnik Zabrze 0:2

Rundę jesienną rozpoczęliśmy wyjazdowym starciem z beniaminkiem z Łodzi. Podobnie jak ubiegłosezonowa inauguracja, tak i w tym sezonie rozpoczęliśmy od bezbramkowego remisu. Następnie pokonaliśmy Olimpię Elbląg by zatrzymać się na drużynie Warty Poznań. Tydzień później pokonaliśmy jeszcze drużynę Wisły Puławy, ale od 5. kolejki, w której to przegraliśmy nieznacznie z Radomiakiem Radom na ich boisku, nie potrafiliśmy wygrać czterech kolejnych spotkań. To przelało czar goryczy i ze stanowiskiem trenera pożegnał się Piotr Piekarczyk. Obowiązki pierwszego szkoleniowca przejął dotychczasowy asystent, Roland Buchała. Zmiana systemu gry, kilka roszad w składzie i widoczna determinacja sprawiły, że wygraliśmy to spotkanie dość pewnie 2:1, kontrolując niemal całą drugą połowę (umiejętnie odrabiając straty z pierwszej części spotkania). Od tego momentu i pięciu kolejnych meczów, drużyna pod wodzą Buchały nie zeszła z boiska pokonana. Serię zakończyło przegrane starcie derbowe z beniaminkiem w Jastrzębiu-Zdroju. Kolejne dwa mecze zremisowaliśmy (ze Zniczem Pruszków oraz ponownie z ŁKS-em Łódź), a rundę zakończyliśmy iście hokejowym wynikiem w Elblągu, gdzie polegliśmy 3:6.

I kolejka: 29.07.2017 r. ŁKS Łódź – ROW 1964 Rybnik 0:0

II kolejka: 04.08.2017 r. ROW 1964 Rybnik – Olimpia Elbląg 3:1, bramki: Kamil Spratek, Przemysław Brychlik (dwie)

III kolejka: 11.08.2017 r. Warta Poznań – ROW 1964 Rybnik 2:0

IV kolejka: 19.08.2017 r. ROW 1964 Rybnik – Wisła Puławy 4:2, bramki: Jary, Siwek (dwie), Spratek

5. kolejka: 23.08.2017 r. Radomiak Radom – ROW 1964 Rybnik 1:0

6. kolejka: 26.08.2017 r. ROW 1964 Rybnik – Garbarnia Kraków 1:4, bramka: Sebastian Musiolik

7. kolejka: 02.09.2017 r. Siarka Tarnobrzeg – ROW 1964 Rybnik 2:1, bramka: Sebastian Musiolik

8. kolejka: 08.09.2017 r. ROW 1964 Rybnik – Rozwój Katowice 2:2, bramki: Damian Koleczko, Mariusz Muszalik

9. kolejka: 16.09.2017 r. Legionovia Legionowo – ROW 1964 Rybnik 3:1, bramka: Marek Krotofil

10. kolejka: 23.09.2017 r. GKS Bełchatów – ROW 1964 Rybnik 1:2, bramki: Dawid Bober (dwie)

11. kolejka: 29.09.2017 r. ROW 1964 Rybnik – Gwardia Koszalin 0:0

12. kolejka: 07.10.2017 r. MKS Kluczbork – ROW 1964 Rybnik 2:2, bramki: Paweł Jaroszewski, Mariusz Muszalik

13. kolejka: 14.10.2017 r. ROW 1964 Rybnik – Gryf Wejherowo 3:0, bramki: Przemysław Brychlik, Dawid Gojny, Mariusz Muszalik

14. kolejka: 21.10.2017 r. Błękitni Stargard – ROW 1964 Rybnik 2:2, bramki: Dawid Bober, Szymon Jary

15. kolejka: 28.10.2017 r. ROW 1964 Rybnik – Stal Stalowa Wola 1:0, bramka: Paweł Jaroszewski

16. kolejka: 04.11.2017 r. GKS 1962 Jastrzębie – ROW 1964 Rybnik 2:1, bramka: Marek Krotofil

17. kolejka: 11.11.2017 r. ROW 1964 Rybnik – Znicz Pruszków 1:1, bramka: Dawid Gojny

18. kolejka: 18.11.2017 r. ROW 1964 Rybnik – ŁKS Łódź 2:2, bramki: Dawid Kalisz, Paweł Jaroszewski

19. kolejka: 26.11.2017 r. Olimpia Elbląg – ROW 1964 Rybnik 6:3, bramki: Mariusz Muszalik, Sebastian Musiolik, Przemysław Brychlik

Nasza drużyna pięć razy zwyciężyła, siedmiokrotnie remisowała oraz tyle samo razy schodziliśmy z boiska pokonani. Zdobyliśmy zatem łącznie 22 punkty. Aż sześciokrotnie przegrywaliśmy na wyjeździe, co daje tylko jedną porażkę na własnym stadionie. W 19. kolejkach strzeliliśmy 29 bramek, co jest czwartym wynikiem wśród występujących osiemnastu drużyn, jednak najgorzej dla nas prezentuje się inna statystyka – 33 stracone bramki, to obok Gwardii Koszalin najgorszy wynik.

Strzelcy

Wśród najlepszych strzelców naszej drużyny, z czterema bramkami na koncie są Przemysław Brychlik oraz Mariusz Muszalik. O jedną bramkę mniej mają Dawid Bober, Paweł Jaroszewski i Sebastian Musiolik. Po dwa trafienia zaliczyli Dawid Gojny, Szymon Jary, Marek Krotofil, Sebastian Siwek oraz Kamil Spratek. Na listę strzelców naszej drużyny wpisali się również Dawid Kalisz i Damian Koleczko

4 bramki – Przemysław Brychlik, Mariusz Muszalik,

3 bramki – Dawid Bober, Paweł Jaroszewski, Sebastian Musiolik,

2 bramki – Dawid Gojny, Szymon Jary, Marek Krotofil, Sebastian Siwek, Kamil Spratek,

1 bramka – Dawid Kalisz, Damian Koleczko

W czterech spotkaniach nasz bramkarz Kacper Rosa zachował czyste konto (ŁKS Łódź, Gwardia Koszalin, Gryf Wejherowo oraz Stal Stalowa Wola). W 19. spotkaniach nasza drużyna zgromadziła 48 żółtych kartek (najwięcej Dawid Bober, Krzysztof Koch i Kamil Spratek po 5) oraz 2 czerwone (Kamil Spratek obie).

Najmłodszym zawodnikiem, który zadebiutował w meczu ligowym naszej drużyny był 15-letni Wiktor Piejak (w meczu z Olimpią Elbląg).

W rundzie wiosennej rozegramy 15 spotkań w tym osiem na własnym boisku. Zmagania w pierwszym weekendzie marca rozpoczniemy na własnym stadionie z drużyną Warty Poznań. Sezon zakończymy wyjazdową potyczką ze Zniczem Pruszków.