II liga, 13. kolejka: 06.10.2018  •  godz 17:00  •  GIEKSA Arena
Olimpia Grudziądz
II liga, 14. kolejka: 13.10.2018  •  godz 15:00  •  Stadion Miejski w Rybniku

JUNIORZY ROW-u PUNKTUJĄ I CZARNYCH-GÓRALA ŻYWIEC POKONUJĄ!!!

04 Cze 2018

W deszczową niedzielę drużyna ROW-u Rybnik grająca w rozgrywkach w ramach II Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych pokonała wysoko na swoim boisku drużynę Czarnych-Górala Żywiec  4:1.

Od początku spotkania  ROW starał się kontrolować przeciwnika, który ograniczył się tylko i wyłącznie do likwidowania naszych zamierzeń ofensywnych. W początkowej fazie wychodziło to gościom całkiem przyzwoicie. Dopiero po kilkunastu minutach, po ładnej indywidualnej akcji Grzegorza Pilnego, Mateusz Morawa miał pierwszą naszą poważną okazję do zdobycia bramki. Po drugiej stronie natomiast pierwsza okazja i od razu bramka dla Górala po rzucie wolnym w 20 minucie.  Nastąpiła jakaś konsternacja, bo już chwilę po tym kolejna setka dla przyjezdnych, ale broni z najwyższym trudem Mateusz Hulin w naszej bramce. Po naszej stronie niewykorzystane okazje Grzegorza Pilnego (poprzeczka) i Wojciecha Adamca. W końcu tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część, długi wykop Mateusza Hulina w kierunku Mateusza Mosza, ten od razu z pierwszej piłki oddaje do Mateusza Morawy i w sytuacji sam na sam, ROW do szatni, wyrównuje stan spotkania. W drugiej połowie przesunięty do linii pomocy Konrad Warmiński ożywia poczynania ROW-u i po faulu na nim sędzia w 53 minucie dyktuje rzut karny. Niestety Aleksander Folmert nie wykorzystuje doskonałej okazji do objęcia prowadzenia. W 60 minucie po rzucie rożnym, po strzale Jacka Papiernika, pada bramka na 2:1. Częstotliwość stwarzanych przez ROW okazji wyraźnie wzrosła. Kolejną bramkę zdobył Aleksander Folmert, piękną przewrotką (zobaczyć ją można TUTAJ), rehabilitując się za niewykorzystany rzut karny i niepotrzebną żółtą kartkę w pierwszej połowie. Ostatnia bramka to znowu zasługa Konrada Warmińskiego, po raz drugi faulowany w polu karnym. Jedenastkę wykorzystuje Grzegorz Pilny i ustala wynik na 4:1. Przyjezdni zagrażają nam w drugiej połowie tylko raz, ale piękną interwencją popisał się Mateusz Hulin. Pomimo wielu okazji po naszej stronie wynik nie ulega zmianie. Chłopakom dziękujemy i gratulujemy zasłużonego zwycięstwa.

Bramki i asysty: Morawa as Mosz (39′), Papiernik as Pilny (60′), Folmert as Pilny (66′), Pilny as Warmiński (69′) – (rzut wolny 20′)

KS ROW 1964 Rybnik vs Czarni-Góral Żywiec  4:1

Trener: Mateusz MATUSZEWSKI