Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

ROW 1964 Rybnik
1   0
Błękitni Stargard
II liga, 24. kolejka: 16.03.2019  •  godz 14:00  •  Stadion Miejski w Rybniku
Pogoń Siedlce
-   -
ROW 1964 Rybnik
II liga, 25. kolejka: 23.03.2019  •  godz 15:00 •  Stadion ROSRRiT

Jacek Trzeciak: Utrzymanie się w tej lidze to priorytet!

08 Lis 2018

W czwartkowy poranek, umowę z naszym zespołem podpisał nowy szkoleniowiec, Jacek Trzeciak. 46-latek z Bielawy od lat związany jest z naszym regionem, bo jeszcze jako piłkarz występował w drużynach Rymera Niedobczyce czy Polonii Bytom. W tym drugim klubie był również trenerem.

Jak trener Trzeciak zareagował na zainteresowanie naszego klubu?

Przyjąłem propozycję od Prezesa Henryka Frystackiego, który zadzwonił do mnie w poniedziałek. Ucieszyłem się, bo akurat w tym okresie byłem bez pracy. ROW to klub blisko mojego miejsca zamieszkania. Bardzo fajnie będzie mi się tu przyjeżdżało, bo jest niedaleko – rzuca z uśmiechem szkoleniowiec.

Do końca rundy pozostały cztery ciężkie spotkania. Dla trenera Trzeciaka niezwykle ważnym jest by dobrze „wejść” do zespołu, który funkcjonował pod batutą Dariusza Sieklińskiego i Rolanda Buchały

Jeżeli chodzi o sztab szkoleniowy to do końca roku kalendarzowego zostają Ci trenerzy, którzy byli tu dotychczas czyli trener Roland Buchała i trener bramkarzy Daniel Pawłowski, którzy robili tutaj bardzo fajną robotę. I przy okazji, powiedzmy sobie szczerze, też mnie będą wprowadzać do tego zespołu – nie ukrywa Trzeciak.

Od kilku tygodni naszego nowego trenera można było zobaczyć na niektórych meczach ROW-u. Sam też nie ukrywa, że ma ułatwione zadanie w znajomości piłkarzy, którzy w klubie obecnie trenują

Widziałem wszystkie mecze ROW-u Rybnik i nie ukrywam, że znam chłopaków. W większości są to bardzo dobrzy piłkarze. Nie uważam, by była potrzebna jakakolwiek rewolucja, narazie tylko delikatne zmiany. A potem co będzie dalej, będziemy się zastanawiać.

Patrząc na ostatnie wyniki naszej drużyny oraz miejsce, które zajmujemy obecnie w tabeli, nasza drużyna potrzebuje impulsu do wygrywania i jak najszybszego wyjścia ze strefy spadkowej. Co o celach mówi nasz szkoleniowiec?

Co do celów, to nikt jakiś konkretnych przede mną nie postawił. Natomiast jeżeli chodzi o moją osobę i ambitne plany na przyszłość, to bez wątpienia samo miejsce w tabeli pokazuje o co my w tym sezonie będziemy walczyć i to będzie najważniejsze. Utrzymanie się w tej lidze to priorytet! – kończy mocnym akcentem trener Zielono-Czarnych.

ROW 1964 Rybnik
   ♦   
Wszelkie prawa zastrzeżone
   ♦   
Design - StelmachDesign
   ♦