Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

Rozwój Katowice
2   4
ROW 1964 Rybnik
II liga, 33. kolejka: 11.05.2019  •  godz 17:00  •  Stadion Rozwoju Katowice
ROW 1964 Rybnik
3   0
Znicz Pruszków
II liga, 34. kolejka: 19.05.2019  •  godz 13:00 •  Stadion Miejski w Rybniku

Zaczynamy piłkarską wiosnę w Rybniku! Zapowiedź meczu ROW 1964 Rybnik – Elana Toruń

01 Mar 2019

Już w tę sobotę, 2 marca o godzinie 14:00 rozbrzmi pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczynający zmagania w rundzie wiosennej. Po trzech miesiącach przerwy, podopieczni Jacka Trzeciaka rozpoczną walkę o ligowy byt. Początek nie najłatwiejszy, bo naszym rywalem będzie trzecia po jesieni Elana Toruń.

Za naszą drużyną blisko dwa miesiące ciężkiej pracy, połączonej z grami sparingowymi. Tych było w sumie dziesięć. Pięć z nich wygraliśmy, dwukrotnie remisowaliśmy, a trzykrotnie (głównie na początku przygotowań) schodziliśmy z boiska pokonani. Jednak w grach kontrolnych często nie wynik jest najważniejszy, a zgrywanie różnych wariantów taktycznych i wpasowanie w zespół nowych zawodników. Choć to okienko transferowe nie było szczególnie obfite, pozyskaliśmy tej zimy trzech piłkarzy. Przemysław Szkatuła oraz Bartosz Giełażyn przyszli z IV-ligowej Polonii Bytom, zaś młody Jakub Kuczera, świetnie pokazując się w młodzieżowych test-meczach, został pozyskany z Odry Wodzisław.

Warto zaznaczyć, że do pełnych treningów jak i gry w sparingach tej zimy powrócili tacy zawodnicy jak Dawid Bober, Michał Bojdys i Bartłomiej Wasiluk, którzy zmagali się z długimi kontuzjami.

W trakcie dziesięciu sparingów strzeliliśmy 27 bramek, tracąc 15.

Podobną ilość gier kontrolnych ma za sobą Elana. W większości z nich wychodząc z nich zwycięsko. Z pewnością torunianie chcieliby powtórzyć wynik z jesieni, kiedy to nasza drużyna przegrała w Toruniu 0:3.

Pierwszym wiosennym rozjemcą w meczu z Elaną będzie sędzia Marcin Kochanek z Opola.

Przypominamy, że pod linkiem: https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Pilkanozna/Liga-2-liga-pilka-nozna/Sezona-2018-2019/173443-KS-ROW-1964-Rybnik-TKP-Elana-Torun-22-kolejka.htm można wykupić transmisję sobotniego spotkania pomiędzy ROW-em Rybnik a Elaną Toruń. Koszt transmisji to 12 zł. W związku z umową pomiędzy Druga Liga Piłkarska, a KP Sport Media, wykupując transmisję z danego meczu, wspierasz bezpośrednio nasz klub!

ROW 1964 Rybnik
   ♦   
Wszelkie prawa zastrzeżone
   ♦   
Design - StelmachDesign
   ♦