Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

Rozwój Katowice
2   4
ROW 1964 Rybnik
II liga, 33. kolejka: 11.05.2019  •  godz 17:00  •  Stadion Rozwoju Katowice
ROW 1964 Rybnik
3   0
Znicz Pruszków
II liga, 34. kolejka: 19.05.2019  •  godz 13:00 •  Stadion Miejski w Rybniku

Ważny punkt w Łodzi!

10 Mar 2019

Wynikiem 1:1 zakończyło się sobotnie starcie z Widzewem Łódź. Nasza drużyna pokazała dobrą grę i już od pierwszej minuty, po trafieniu Michała Rostkowskiego mogła cieszyć się z prowadzenia. W 74. minucie łodzianie wyrównali.

Widzew przed rozpoczęciem 23. kolejki II ligi byli liderem rozgrywek. Nasza drużyna, po porażce z Elaną Toruń została zepchnięta na ostatnie miejsce. Sytuacja nie była komfortowa, zwłaszcza, że za łodzianami dodatkowo było blisko 17 tysięcy kibiców. Jednak nasza drużyna pokazała, że nie przestraszyła się ani rywala, ani atmosfery na stadionie.

Już od początku, dwójka Giełażyn-Rostkowski ruszyła do przodu. I akcja tych dwóch piłkarzy zapewniła już od pierwszej minuty prowadzenie. Po tej akcji wcale nasi piłkarze nie cofnęli się, a starali się mocno „presować” rywala. W końcówce pierwszej części spotkania to Widzew zaczął pomału układać swoją grę i zdominował na moment naszych piłkarzy.

W drugiej połowie od początku nie dawaliśmy się wyżej notowanym rywalom. Staraliśmy się niejednokrotnie zagrozić bramce gospodarzy. Kilka interwencji zaliczył również Kacper Rosa, który z biegiem czasu miał coraz więcej pracy. Jednak uderzenia Widzewa, zwłaszcza zza pola karnego, nie znajdywały drogi do światła bramki naszego golkipera. W 74. minucie łodzianie w końcu przełamali naszą drużynę i po akcji z prawego skrzydła, bramkę zdobył, dobrze wchodzący w pole karne Mateusz Michalski.

Nasza drużyna się nie poddawała. W 83. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Mateusz Mazurek, który miał dużo miejsca w swojej strefie boiska i niemal „wpadł” z piłką do bramki, jednak w końcowej fazie bramkarz gospodarzy wybił futbolówkę. W 88. minucie to znowu nasza drużyna była w tarapatach, z których wybronił nas Bartłomiej Polok, wybijając piłkę z linii bramkowej.

Nerwowa końcówka nie zmieniła jednak wyniku meczu. Z naprawdę trudnego terenu wywozimy 1 punkt i optymistyczniej można spojrzeć na dalszą walkę o utrzymanie w II-ligowych rozgrywkach.

Widzew Łódź – ROW 1964 Rybnik 1:1 (0:1)

Skład ROW: Kacper Rosa – Przemysław Szkatuła, Szymon Jary, Marek Krotofil, Jan Janik, Dominik Zawadzki (Bartłomiej Polok), Robert Tkocz, Michał Rostkowski (Krzysztof Koch), Mateusz Bukowiec (Michał Bojdys), Mateusz Mazurek, Bartosz Giełażyn (Przemysław Brychlik)

ROW 1964 Rybnik
   ♦   
Wszelkie prawa zastrzeżone
   ♦   
Design - StelmachDesign
   ♦