Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

REMIS NA INAUGURACJĘ SEZONU

03 Sie 2019

W meczu 1. kolejki 3 ligi grupy III, ROW 1964 Rybnik zremisował ze Ślęzą Wrocław 1:1. Początek meczu należał do naszej drużyny. Już w 3 minucie po wrzucie z linii bocznej Marek Krotofil odnalazł w polu karnym Kamila Spratka, a ten strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości. Po dwudziestu minutach wyrównanej gry, rzut karny sprokurował Piotr Pacholski. Niestety bez szans przy strzale Roberta Pisarczuka był Aleksander Łubik. W 33. minucie dobrą okazję do strzelenia bramki miał Wiktor Piejak, ale obrońcy Ślęzy wrócili na czas i odebrali piłkę młodemu napastnikowi ROW-u. Przed przerwą bliski drugiej bramki był Kamil Spratek, który po kapitalnym dośrodkowaniu Przemysława Szkatuły, przeniósł głową piłkę nad poprzeczką. Od początku drugiej połowy inicjatywę przejęła Ślęza Wrocław. W 53. minucie strzałem w krótki słupek popisał się Maciej Matusik, lecz świetną interwencję zanotował Łubik. Problem w naszej drużynie pojawił się w 67. minucie, kiedy to Jan Janik otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji musiał opuścić boisko. Nasza drużyna cofnęła się do defensywy, co pozwoliło przyjezdnym się otworzyć. Minutę później strzałem w poprzeczkę z rzutu wolnego popisał się Maciej Matusik. Do końca meczu Ślęza miała jeszcze kilka sytuacji żeby poprawić wynik, jednak za każdym razem na przeszkodzie stawał nasz 20-letni golkiper.

“Mecz stał na wysokim poziomie jak na trzecią ligę” powiedział po spotkaniu Paweł Mandrysz, były zawodnik naszego klubu. Ślęza okazała się być zespołem bardzo poukładanym i nie bez przyczyny ostatnie dwa sezony kończyła na drugim miejscu w lidze. Piłkarze ponad 20 minut grali w osłabieniu jednak pokazali jak utrzymać remis do końca. Nasz zespół wywalczył cenny punkt, z mocnym rywalem, co powinno dać pozytywny impuls przed środowym starciem rundy wstępnej Pucharu Polski z Olimpią Elbląg.

ROW Rybnik – Ślęza Wrocław 1:1 (1:1)
1:0 Kami Spratek 3′
1:1 Robert Pisarczuk (karny) 21′

ROW 1964 Rybnik:
22. Aleksander Łubik – 2. Jan Janik, 5. Piotr Pacholski, 7. Marek Krotofil, 27. Przemysław Szkatuła – 88. Marcin Wodecki (84′ 24. Jakub Kuczera), 15. Szymon Jary, 20. Dawid Plizga, 13. Kamil Spratek (74′ 35.Bartłomiej Polok), 97. Dawid NIedżwiedzki (52′ 17. Radosław Dzierbicki) – 14. Wiktor Piejak (68′ 10. Bartosz Kunat).

Ślęza Wrocław:
12. Piotr Zabielski, 5. Mateusz Stempin, 7. Piotr Kotyla (64′ 17. Szymon Tragacz), 10. Maciej Matusik, 14. Robert Pisarczuk (81′ 9. Jakub Gil), 16. Tomasz Dyr, 19. Mateusz Wdowiak – kapitan, 21. Adrian Niewiadomski, 22. Hubert Muszyński, 23. Maciej Tomaszewski (74′ 20. Semir Idris Ahmed), 24. Paweł NIemienionek.

Sędziowali – Jacek Babiarz oraz Marcin Filarski i Łukasz Ślusarek (Kluczbork)
Żółte kartki – Janik, Szkatuła, Wodecki, Kunat (ROW), Tomaszewski (Ślęza)
Czerwona kartka za 2. żółte – Janik 67′

STATYSTYKI:

ROW Ślęza
1 bramki

1

11 strzały ogółem 7
5 strzały celne 3
5 rzuty rożne 4
12 faule 11
0 spalone 0
4 żółte kartki 1
1 czerwone kartki 0

ROW 1964 Rybnik
   ♦   
Wszelkie prawa zastrzeżone
   ♦   
Design - StelmachDesign
   ♦