Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

REMIS NA INAUGURACJĘ SEZONU

03 Sie 2019

W meczu 1. kolejki 3 ligi grupy III, ROW 1964 Rybnik zremisował ze Ślęzą Wrocław 1:1. Początek meczu należał do naszej drużyny. Już w 3 minucie po wrzucie z linii bocznej Marek Krotofil odnalazł w polu karnym Kamila Spratka, a ten strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości. Po dwudziestu minutach wyrównanej gry, rzut karny sprokurował Piotr Pacholski. Niestety bez szans przy strzale Roberta Pisarczuka był Aleksander Łubik. W 33. minucie dobrą okazję do strzelenia bramki miał Wiktor Piejak, ale obrońcy Ślęzy wrócili na czas i odebrali piłkę młodemu napastnikowi ROW-u. Przed przerwą bliski drugiej bramki był Kamil Spratek, który po kapitalnym dośrodkowaniu Przemysława Szkatuły, przeniósł głową piłkę nad poprzeczką. Od początku drugiej połowy inicjatywę przejęła Ślęza Wrocław. W 53. minucie strzałem w krótki słupek popisał się Maciej Matusik, lecz świetną interwencję zanotował Łubik. Problem w naszej drużynie pojawił się w 67. minucie, kiedy to Jan Janik otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji musiał opuścić boisko. Nasza drużyna cofnęła się do defensywy, co pozwoliło przyjezdnym się otworzyć. Minutę później strzałem w poprzeczkę z rzutu wolnego popisał się Maciej Matusik. Do końca meczu Ślęza miała jeszcze kilka sytuacji żeby poprawić wynik, jednak za każdym razem na przeszkodzie stawał nasz 20-letni golkiper.

“Mecz stał na wysokim poziomie jak na trzecią ligę” powiedział po spotkaniu Paweł Mandrysz, były zawodnik naszego klubu. Ślęza okazała się być zespołem bardzo poukładanym i nie bez przyczyny ostatnie dwa sezony kończyła na drugim miejscu w lidze. Piłkarze ponad 20 minut grali w osłabieniu jednak pokazali jak utrzymać remis do końca. Nasz zespół wywalczył cenny punkt, z mocnym rywalem, co powinno dać pozytywny impuls przed środowym starciem rundy wstępnej Pucharu Polski z Olimpią Elbląg.

ROW Rybnik – Ślęza Wrocław 1:1 (1:1)
1:0 Kami Spratek 3′
1:1 Robert Pisarczuk (karny) 21′