Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

TOTOLOTEK PUCHAR POLSKI: Przegrana w Elblągu

07 Sie 2019

W meczu rundy wstępnej TOTOLOTEK Pucharu Polski przegraliśmy w Elblągu z Olimpią 1:2. Mimo niezłego spotkania w wykonaniu naszego zespołu żegnamy się z “pucharem tysiąca drużyn”…

Kwadrans do pojedynku z Olimpia Elbląg w ramach rundy wstępnej Totolotek Puchar Polski!Wychodzimy w następującym…

Opublikowany przez ROW 1964 Rybnik Wtorek, 6 sierpnia 2019

Do przerwy nie oglądaliśmy goli, a nasz zespół prezentował się bardzo solidnie. Po zmianie stron murawę opuścili Marek Krotofil, Dawid Niedźwiedzki i Jakub Kuczera, a w ich miejsce trener Trzeciak desygnował Jana Janika, Szymona Jarego i  Marcina Wodeckiego.

Olimpia Elbląg-ROW Rybnik Puchar Polski, fot. 42

Decydujący dla losów spotkania okazał się ostatni kwadrans gry. Na gola Przemka Brychlika (pierwszy jego dla Olimpii) odpowiedzieliśmy błyskawicznie trafieniem Dawida Plizgi. Niestety w 84. minucie za faul taktyczny czerwonym kartonikiem ukarany został przez prowadzącego zawody Łukasza Karskiego Piotr Pacholski. Chwilę później Damian Szuprytowski przymierzył z rzutu wolnego i rozstrzygnął losy spotkania na korzyść gospodarz.

Oto, co po meczu powiedział asystent Jacka Trzeciaka – Marek Hanzel: “To było wyrównane, prowadzone w szybkim tempie spotkanie. Pokazaliśmy się z niezłej strony, ale dwa błędy zaważyły na tym, że przegrywamy mecz”.

Olimpia Elbląg – ROW 1964 Rybnik 2:1 (0:0)
1:0 Przemysław Brychlik 76′
1:1 Dawid Plizga 78
2:1 Damian Szuprytowski 86′