Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

Z KIM ZAGRAMY W LEGNICY? – ARTYKUŁ JANUSZA KULI

06 Wrz 2019

Z kim zagramy w Legnicy?

Zgodnie z terminarzem będą to rezerwy Miedzi Legnica, jednak z uwagi na przełożony I-ligowy mecz Miedzi z Podbeskidziem skład gospodarzy może być zupełnie inny niż w poprzednich 5 kolejkach. O takich urokach gry z rezerwami pisałem przy okazji meczu z Górnikiem II Zabrze.

Kiedy Energetyk ROW awansował do 2 ligi wśród rywali była Miedź Legnica uchodząca za faworyta nr 1 do awansu. Drużyny spotkały się w 16, rybniczanie zajmowali ostatnie miejsce w tabeli, natomiast rywal był na 3 pozycji. Pomimo tego, że połowę składu Miedzi stanowili zawodnicy mający na koncie liczne występy na boiskach ekstraklasy mecz zakończył się zwycięstwem rybnickiej drużyny 2-1. Więc niech ten mecz będzie służył jako wzór do naśladowania dla naszej drużyny w sobotnim występie. Rewanżowy mecz w 33 kolejce był niespodziewanie meczem o prymat w rundzie wiosennej w 2 lidze. Obie drużyny wiosną konsekwentnie dążyły do wytyczonych celów i przed tym meczem Miedź miała zapewniony awans a ROW utrzymanie. Wynik 4-0 dla Miedzi potwierdził to, że awans legniczanie zdobyli jak najbardziej zasłużenie. Następne mecze z Miedzią miały miejsce 2 lata później bowiem rybniczanie musieli wspiąć się na wyższy poziom rozgrywek żeby mogli rywalizować z Miedzią. W sezonie 2013/14 na boiskach 1-ligowych najpierw w Legnicy był remis 1-1 a gospodarzom udało się wyrównać dopiero w końcówce meczu. W Rybniku lepsi okazali się goście wygrywając pewnie 3-0.  Historia tych 4 meczów pokazuje, że nie będąc faworytem rybnicka drużyna była w stanie zdobyć punkty z tym rywalem.

Po pięciu kolejkach pojawiła się pierwsza tabela klasyfikacji Pro Junior System. Sklasyfikowano tylko 12 zespołów z tego powodu, że 5 drużyn nie rozegrało jeszcze wymaganych do sklasyfikowania 5 meczów, a nasz najbliższy rywal daje szanse sporej grupie młodzieżowców i żaden z nich do tej pory nie zaliczył 5 meczów. ROW zajmuje drugie miejsce, które ciężko będzie utrzymać w rywalizacji z pełnymi młodzieżowców rezerwami, ale grając 3 młodzieżowcami w składzie w tym dwoma wychowankami, którym punkty liczą się podwójnie mamy szansę na skuteczną rywalizację z pozostałymi drużynami.

Tydzień temu pisałem jak zdobycie pierwszej bramki w zdecydowanej większości meczów decyduje o końcowym zwycięstwie. W 5 kolejce aż w 5 meczach drużyny, które otworzyły wynik nie potrafiły utrzymać  korzystnego wyniku do końca meczu, tylko rezerwy Górnika zdobyły jako pierwsi bramkę i wygrali mecz. W 5 kolejce aż 4 bramki padły w 90 minucie. Stal Brzeg zabrała 2 punkty liderowi wyrównując na 2-2, Pniówek Pawłowice przegrywał 0-1, by w „długiej” 90 minucie zdobyć 2 bramki i wygrać mecz, natomiast Lechia Zielona Góra zdobyła honorowego gola w przegranym meczu 1-4.