Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

REZERWY TYLKO Z NAZWY. PRZEGRANA W LEGNICY!

08 Wrz 2019

e-legnickie.pl

W meczu 6. kolejki III ligi grupy III przegraliśmy w Legnicy z Miedzią II 1:4. Jedyną bramkę dla zielono-czarnych zdobył Dawid Plizga.

“Jeżeli jakieś problemy będą miały drużyny Ekstraklasowe, które tutaj mają swoje rezerwy to zostaną wzmocnione zawodnikami z pierwszej drużyny i te problemy się skończą” – mówił przed sezonem trener naszego zespołu Jacek Trzeciak.

Szkoleniowiec sam przekonał się o mocy swoich słów w meczu z Miedzią II Legnica. Rezerwy “Miedzianki”, (ze względu na pauzę w rozgrywkach pierwszej drużyny spowodowanej powołaniami na mecze reprezentacji) zostały wzmocnione na mecz z ROW-em zawodnikami z zespołu występującego w Fortuna 1 Liga. W wyjściowym składzie zespołu prowadzonego przez  trenera Wojciecha Robaszka znalazło się miejsce tylko dla czterech zawodników (Piotr Świątko, Wojciech Łobodziński, Marcin Warcholak i Marcin Garuch), którzy rozpoczynali mecz od pierwszej minuty w ostatniej kolejce w Zdzieszowicach. Efekt wsparcia z I-ligowej drużyny widoczny był już po pierwszych trzech kwadransach, w których gospodarze zdobyli trzy bramki. Warto odnotować, że na miano kata rybnickiej drużyny zasługuje Wojciech Łobodziński, który zdobył drugą bramkę. Były reprezentant kraju trafiał również do bramki ROW-u w obu meczach tych drużyn w sezonie 2013/2014.

facebook.com/MksMiedzLegnica

Drugie 45-minut znakomicie rozpoczęli zielono-czarni, którzy już po pierwszej akcji cieszyli się z gola Dawida Plizgi. Niestety był to jedyny gol dla podopiecznych trenera Jacka Trzeciaka w tym meczu. Końcówka należała do miejscowych, którzy wykorzystali kontrę i ostatecznie zwyciężyli 4:1. Jest to pierwsze zwycięstwo rezerw Miedzi w tym sezonie.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i na zewnątrz

Mecz podsumował II trener ROW-u – Marek Hanzel:
“Rozegraliśmy dwie różne połowy. W pierwszej nie potrafiliśmy się utrzymać przy piłce, popełnialiśmy błędy w ustawieniu. W drugiej połowie od początku przejęliśmy inicjatywę i już pierwsza okazja zakończyła się bramką. Stworzyliśmy kilka sytuacji, które powinniśmy byli wykorzystać. W końcówce spotkania przeciwnik wykorzystał kontrę i zamknął mecz”.

Miedź II Legnica – ROW 1964 Rybnik 4:1 (3:0)
1:0 Hubert Antkowiak 24′
2:0 Wojciech Łobodziński 28′
3:0 Carlos Heredia 36′
3:1 Dawid Plizga46′
4:1 Mateusz Zatwarnicki 90′