Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

PRZEGRANA Z POLONIĄ BYTOM

06 Paź 2019

Zdjęcie

W meczu 10. kolejki III ligi grupy III zielono-czarni przegrali przed własną publicznością z Polonią Bytom 1:2. Jedynego gola dla ROW-u zdobył z rzutu karnego Jan Janik.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gości, którzy od 11. minuty objęli prowadzenie za sprawą Marcina Lachowskiego. Kapitan Polonii Bytom przytomnie odnalazł się po rzucie rożnym i dobił piłkę po strzale Dawida Krzemienia. Trochę ponad dziesięć minut później z rzutu karnego podyktowanego za faul na Dawidzie Plizdze wyrównał Jan Janik. Następny fragment meczu to kilka groźnych akcji zielono-czarnych zakończonych ostatecznie nieskutecznymi próbami Marcina Wodeckiego. Przed gwizdkiem kończącym pierwsze 45-minut na indywidualną akcję zdecydował się Filip Żagiel, który strzałem zza “szesnastki” pokonał Aleksandra Łubika i po raz drugi wyprowadził graczy z Bytomia na prowadzenie.
Tuż po zmianie stron bliski wyrównania był Marcin Wodecki, ale piłkę po jego uderzeniu z linii bramkowej wybił Michał Bedronka. Mimo, iż ostatnie dwadzieścia minut spotkania zielono-czarni grali z przewagą jednego zawodnika (po czerwonej kartce dla Jakuba Bielicy) nie udało się doprowadzić w tym meczu do remisu. W doliczonym już czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Radosław Dzierbicki. Chwilę później prowadzący zawody Dawid Bukowczan zakończył spotkanie.

Była to trzecia z rzędu (druga przed własną publicznością) porażka drużyny Michała Podolaka. Okazja do przełamania już za tydzień (13 października, godz. 14:00) w meczu 11. kolejki, w którym zagramy w Zielonej Górze z Lechią.

ROW 1964 Rybnik – Polonia Bytom 1:2 (1:2)
0:1 Marcin Lachowski 11′
1:1 Jan Janik 23′ (rzut karny)
1:2 Filip Żagiel 45′