Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

DERBY DLA RUCHU

20 Paź 2019

rybnik.com.pl

W meczu 12. kolejki III ligi grupy III ROW 1964 Rybnik przegrał przy Gliwickiej 72 z Ruchem Chorzów 0:2

Mecz przy Gliwickiej miał dwóch bohaterów. Niestety obaj występowali tego dnia po stronie gości… Kluczowa dla losów 19. spotkania derbowego pomiędzy ROW-em, a Ruchem Chorzów była 25. minuta gry, kiedy na krawędzi pola karnego faulowany był Konrad Warmiński, a prowadzący zawody Robert Kowalczyk wskazał na “11 metr”. Do piłki podszedł Jan Janik, ale jego strzał z rzutu karnego naszego kapitana świetnie wybronił golkiper Ruchu – Tomasz Nowak. To 17-letni bramkarz z Cichej był jednym z bohaterów tego spotkania. Świetnie interweniował już w 8. minucie gry, kiedy doskonałego podania od Marcina Wodeckiego nie wykorzystał Paweł Mandrysz. Przed niewykorzystanym rzutem karnym zielono-czarni mieli jeszcze dwie doskonałe sytuacje. W 15. minucie dośrodkowania Dawida Plizgi nie wykorzystał Piotr Pacholski, a chwilę później strzał Przemysława Szkatuły został zablokowany przez obrońców niebieskich. Drugim z bohaterów spotkania był najskuteczniejszy gracz Ruchu – Mariusz Idzik. To on po indywidualnej akcji wywalczył w 29. minucie rzut karny, którego ostatecznie zamienił na gola. Przed przerwą ROW odpowiedział składną akcją w trójkącie Plizga-Szkatuła-Mandrysz, lecz strzał naszego pomocnika był niecelny.

Po przerwie w sytuacji sam na sam z Mariuszem Idzikiem górą był Kewin Paszek. Zielono-czarni najlepszą okazję do wyrównania stworzyli sobie w 55. minucie gry. Niestety ani Marek Krotofil, ani Szymon Jary, czy też ostatecznie Paweł Mandrysz nie potrafili pokonać bramkarza Ruchu Chorzów. Chwilę później strzał głową Marcina Wodeckiego, po dośrodkowaniu Piotra Pacholskiego minimalnie mija bramkę Ruchu. Na kwadrans przed końcem ponownie w roli głównej Kewin Paszek, który nie daje się zaskoczyć strzałem Daniela Paszka z rzutu wolnego. W 82. minucie gry do piłki ustawionej na 25 metrze od bramki podchodzi Mariusz Idzik i sprytnym strzałem z rzutu wolnego pokonuje golkipera ROW-u. Nasz zespół próbował zdobyć bramkę kontaktową, ale ostatecznie strzały Piotr Jakubowskiego i Marcina Wodeckiego były niecelne.Wynik nie uległ już zmianie i Ruch Chorzów po raz pierwszy w historii wywozi z Rybnika trzy punkty…

ROW 1964 RYBNIK – Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
0:1 Mariusz Idzik 29′ (rzut karny)
0:2 Mariusz Idzik 82′