Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

STRACH SIĘ BAĆ – ARTYKUŁ JANUSZA KULI

24 Paź 2019

W poprzednim sezonie LZS Starowice zajęły w opolskiej IV lidze drugie miejsce, ale zwycięzca  rozgrywek Polonia Głubczyce zrezygnowała z udziału rozgrywkach w lidze wyżej. Jeszcze dwa lata wcześniej w wywiadzie zamieszczonym na stronie opolskiego OZPN, Prezes klubu w taki sposób wypowiadał się o przyszłości IV ligowej drużyny :” To jest szczyt możliwości naszego klubu. Bynajmniej ja nie planuję żadnych awansów, gdyż uważam, że wyszłoby to ze szkodą dla klubu”. Stało się inaczej i przed tym sezonem postawiony cel brzmi „utrzymać się w III lidze”  LZS Starowice rozgrywają swoje mecze w Grodkowie. Jeszcze w 2015 roku były palny remontu boiska w Starowicach, ale sięgające 3 mln. koszty okazały się zbyt wysokie. Starowice Dolne to wioska licząca 350 mieszkańców.

W ROW 1964 nastąpiła zmiana trenera. Drużynę będzie prowadził Roland Buchała, który 2 lata temu obejmując zespół po Piotrze Piekarczyku wygrał swój pierwszy mecz i podobnego wyniku należy trenerowi Buchale życzyć teraz.

Ciężko cokolwiek napisać o meczu drużyn, które prześcigają się w niechlubnych rekordach. Gospodarze nie wygrali kolejnych 12 spotkań i zapewne liczą na szczęśliwą „13”.  Nasza drużyna wyrównała rekord kolejnych porażek, którym jeszcze 2 tygodnie temu legitymowały się LZS Starowice i Stal Brzeg. Remis w meczu tych drużyn przerwał wprawdzie złą passę, ale żadna z drużyn nie była zadowolona z takiego wyniku. W sobotę brak rozstrzygnięcia też nikogo nie zadowoli.

Drużyna ze Starowic w 12 meczach zdobyła tylko 2 bramki, natomiast nasza drużyna z wyjazdów nie wracała nigdy z mniejszym bagażem niż 2 stracone bramki.  

Ciekawe o czym będziemy mówić w sobotnie popołudnie po zakończonym meczu?

ROW 1964 Rybnik
   ♦   
Wszelkie prawa zastrzeżone
   ♦   
Design - StelmachDesign
   ♦