Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

ZWYCIĘSTWO ROW-U W STAROWICACH

27 Paź 2019

                           fot. Brzeg24.pl / Damian Wolak

W meczu 13. kolejki III ligi grupy III ROW 1964 Rybnik pokonał na wyjeździe LZS Starowice 2:0. Bramki dla zielono-czarnych zdobyli Paweł Mandrysz i Marcin Wodecki.

Mecz w Starowicach był pierwszym spotkaniem, od kiedy Michała Podolaka w roli szkoleniowca ROW-u zastąpił Roland Buchała. Ponownie jak miało to miejsce 23 września 2017 roku (wówczas po raz pierwszy Roland Buchała prowadził samodzielnie naszą drużynę) było to spotkanie wyjazdowe. Wówczas po bramkach Dawida Bobera zielono-czarni zwyciężyli w Bełchatowie 2:1.

sportslaski.pl

Zadanie w Starowicach Dolnych wydawało się dużo łatwiejsze, bowiem gospodarze meczu to outsider ligi, który jak do tej pory zdobył zaledwie cztery punkty. Niemniej jednak po ostatnich spotkaniach naszej drużyny (pięć porażek z rzędu) i zmianie szkoleniowca przystępowaliśmy do tego meczu z pewnymi obawami. W pierwszej części gry, tuż przed ostatnim gwizdkiem prowadzącego zawody Macieja Habudy do bramki LZS-u Starowice trafił Paweł Mandrysz, który wykorzystał sytuację sam na sam po podaniu kapitana ROW-U – Marka Krotofila. W 82. minucie dośrodkowanie Dawida Plizgi na gola zamienił strzałem głową Marcin Wodecki, ustalając tym samym wynik meczu na 2:0 dla zielono-czarnych.

Tak swój ponowny debiut na ławce trenerskiej ROW-u skomentował Roland Buchała:
„To nie było dla nas łatwe spotkanie, wiedzieliśmy, że zespół Starowic wrócił po remoncie stadionu na swoje boisko, na którym w tym sezonie urwał punkty w meczach z Pniówkiem, Ślezą i Śląskiem Wrocław. Jednak mieliśmy na to spotkanie szczegółowy plan i jak się okazało po 90 minucie zrealizowany idealnie przez moich zawodników. Skoncentrowawszy się w tym tygodniu na trzech elementach, a z dwóch z nich strzeliliśmy bramki. Bardzo się cieszymy z trzech punktów, bo są dla nas bardzo cenne i dają pozytywnego kopa przed następnymi spotkaniami, ale od poniedziałku głowy skupione na robocie i misja Pniówek Pawłowice”.

Zwycięstwo w Starowicach Dolnych jest dla ROW-u czwartym w trwających rozgrywkach i pierwszym odniesionym na wyjeździe. Jest to także drugie spotkanie w tym sezonie, w którym nasz zespół nie stracił bramki. Co ciekawe pierwsze miało miejsce 11 września, kiedy przy Gliwickiej zespół debiutującego w tej roli trenera Michała Podolak zwyciężył (również 2:0) Stal Brzeg.

Na uwagę zasługuje również debiut w pierwszej drużynie niespełna 17-letniego pomocnika Szymona Kuziora, który na boisku pojawił się na ostanie minuty spotkania w Starowicach.

LZS Starowice – ROW 1964 RYBNIK 0:2 (0:1)
0:1 Paweł Mandrysz 45′
0:2 Marcin Wodecki 82′

LZS Starowice:
Kacper Majchrowski – Jakub Pietrakowski, Maciej Sacha, Michał Sikorski, Bartłomiej Rakowski – Konrad Kumor, Marcin Nowacki, Łukasz Bonar (71′ Dennis Gordzielik), Leszek Nowosielski (83′ Grzegorz Stencel), Damian Szydziak (64′ Mateusz Poważny) – Horański (78′ Kacper Pawlus).

ROW 1964 RYBNIK:
Kewin Paszek – Marek Krotofil, Piotr Pacholski, Przemysław Szkatuła, Paweł Mandrysz (88′ Szymon Kuzior), Yaroslav Baranskyi (59′ Radosław Dzierbicki), Bartłomiej Polok, Szymon Jary, Konrad Warmiński (72′ Bartosz Kunat), Marcin Wodecki, Wiktor Piejak (59′ Dawid Plizga).

Widzów: 218.

ROW 1964 Rybnik
   ♦   
Wszelkie prawa zastrzeżone
   ♦   
Design - StelmachDesign
   ♦