Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

DRUGIE ZWYCIĘSTWO ROLANDA BUCHAŁY!

02 Lis 2019

W meczu 14. kolejki III ligi grupy III ROW 1964 Rybnik zwyciężył przed własną publicznością Pniówek Pawłowice 2:1. Oba gole dla naszej drużyny zdobył Marcin Wodecki.

Mecz przy Gliwickiej rozstrzygnął się w pierwszych 45-minutach, a w roli głównej wystąpił Marcin Wodecki. Na pierwsze trafienie wychowanka RKP Rybnik czekać było trzeba do 23. minuty, wówczas wykorzystał on podanie Konrada Warmińskiego i kapitalnym strzałem z pola karnego wyprowadził zielono-czarnych na prowadzenie. Futbolówka po strzale 31-latka “zatańczyła” pomiędzy poprzeczką, a linią bramkową, a prowadzący zawody Leszek Lewandowski wskazał na środek boiska. Trzy minuty później było już 2:0 tym razem po indywidualnej akcji Marcina Wodeckiego. Goście najlepszą okazję w pierwszej połowie na gola kontaktowego mieli w 38. minucie. Strzał z rzutu wolego Tomasza Dzidy nie był jednak wstanie minąć szczelnego muru rybnickiej drużyny.

Po zmianie stron drużyna Rolanda Buchały cofnęła się do defensywy i próbowała kontratakować. W 59. i 69. minucie kapitalnych okazji do zdobycia bramki kontaktowej dla zielono-czarno-żółtych nie wykorzystał Dawid Hanzel. Obronę ROW-u udało się złamać dopiero w doliczonym czasie gry. Gol Wojciecha Caniboła ostatecznie jednak tylko zmniejszył rozmiary zwycięstwa zielono-czarnych.

Roland Buchała wygrał po raz drugi z rzędu. Ta sztuka nie udała się w tym sezonie ani Jackowi Trzeciakowi, ani Michałowi Podolakowi.