Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

BARTOSZ SLISZ MA NASZ GŁOS – CZŁOWIEK ROKU RYBNIK.COM.PL 2019

25 Sty 2020

W gronie nominowanych do Nagrody Człowiek Roku Rybnik.com.pl 2019 znalazł się Bartosz Slisz – były zawodnik naszego klubu, a obecnie ekstraklasowego Zagłębia Lubin i reprezentacji Polski do lat 20.

To jedno z największych odkryć dopiero co zakończonego sezonu Ekstraklasy. A uściślając: to tak naprawdę być może największe odkrycie rundy wiosennej. Bartosz Slisz z zawodnika do niedawna zaliczającego epizody, stał się pewniakiem do gry w pierwszym składzie Zagłębia Lubin i rzadko zawodził oczekiwania – taką laurkę wystawił w maju zeszłego roku zawodnikowi z Rybnika portal Weszło.com. Artykuł przeczytać można TUTAJ.

Sam nominowany do Nagrody Człowieka Roku w wywiadzie (całość TUTAJ) dla sportslaski.pl tak wspomina swoje początki z futbolem:

„Od początku przygody z piłką jestem związany z Rybnikiem. Treningi rozpocząłem w szkółce RKP, skąd trafiłem do juniorów ROW Rybnik. Następnie grałem w rezerwach, a kolejno w pierwszej drużynie ROW-u. Tak więc w tym klubie przeszedłem przez wszystkie szczeble rozwoju. Moim zdaniem Rybnik ma duże możliwości. Jest kilka dobrych boisk w mieście, gdzie spokojnie można się rozwijać pod okiem dobrych trenerów”.

O swoim byłym zawodniku (w wywiadzie udzielonym Markowi Pietrasowi na łamach Nowin) wypowiedział się również trener naszej drużyny – ROLAND BUCHAŁA:

„W obecnych czasach, żeby coś osiągnąć na bardzo wysokim poziomie, trzeba oddać temu serce i tak naprawdę poświecić się całkowicie. Oczywiście bez talentu się nie obejdzie, ale zawsze przykładem będzie dla mnie Bartosz Slisz. Gdy miałem go w juniorach, pierwszy przychodził na trening, ostatni schodził, później tak samo było w drużynie seniorów. Poświęcał każdą wolną chwilę piłce nożnej. Oczywiście nie wspominają o diecie, odpowiednim prowadzeniu się, wysypianiu itp. To jest profesjonalista pełną gębą i jestem przekonany, że kiedyś zobaczymy go w koszulce reprezentacji Polski.

O komentarz poprosiliśmy również tatę Bartka – ADAMA SLISZA, którego bardzo zaskoczyła nominacja syna do Nagrody Człowiek Roku Rybnik.com.pl 2019

foto. pzpn.pl

„Zaskoczyło mnie bardzo, ponieważ Bartek nie gra już w Rybniku, a jednak został nominowany. No i wiadomo piłka nożna w Rybniku już trochę zeszła na inny plan. Teraz żużel dominuje w naszym mieście no i Kacprowi Worynie również bardzo kibicuję. Mamy Bartka w kadrze Polski do lat 21, więc możemy być bardzo dumni, że mamy rybniczanina na takim poziomie i to chyba przeważyło o jego nominacji”.

Sam zawodnik swoja nominację podsumował następująco:
„Cieszę się bardzo z nominacji, jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i chciałbym podziękować za każdy głos oddany na moją osobę”.

foto. rybnik.com.pl

Głosowanie potrwa do 3 lutego, a Laureatów Konkursu w kategoriach Biznes, Kultura i Sport poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 20 lutego w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Swój głos na Bartosza Slisza oddać możecie tutaj:

https://www.rybnik.com.pl/glosowanie,czlowiek-roku-rybnik-com-pl-2019,29.html

ROW 1964 Rybnik
   ♦   
Wszelkie prawa zastrzeżone
   ♦   
Design - StelmachDesign
   ♦