Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

UNIA KSIĄŻENICE I MFK FRYDEK MISTEK SPRAWDZĄ FORMĘ NASZEJ DRUŻYNY

13 Lut 2020

foto. Łukasz Łabędzki

Czwarty tydzień przygotowań naszej drużyny do rundy wiosennej podsumują mecze kontrolne z IV – ligową Unią Książenice oraz czeskim trzecioligowcem – MFK Frydek-Mistek.

W Walentynki nasza drużyna podejmie na terenie Ośrodka Przygotowań Sportowych przy Hotelu Olimpia w Rybniku-Kamieniu Unię Książenice, która rundę jesienną IV ligi (grupa: śląska II) zakończyła na 3. miejscu w tabeli, ze stratą czterech punktów do lidera – LKS Goczałkowice Zdrój. Drużyna prowadzona przez Marcina Koczego zakontraktowała przed tygodniem obrońcę – Sławomira Szarego, który w latach 2012 – 2014 rozegrał dla naszego klubu 77 spotkań. Zespół z Książenic po wygranym spotkaniu z Polonią Łaziska Rybnickie (2:0) stał się pierwszym finalistą Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik. Drugiego finalistę wyłoni mecz w Wodzisławiu, w którym podopieczni Rolanda Buchały zmierzą się 29 lutego z Odrą Wodzisław.

W sobotę, 15 lutego również na boisku w Kamieniu zespół ROW-u zmierzy się z MFK Frydek-Mistek. Czesi, po siedemnastu kolejkach Morawsko-Śląskiej Ligi Piłkarskiej (III poziom rozgrywkowy) zajmują trzecie miejsce, ze stratą pięciu punktów do lidera – FK Blansko. Trenerem zespołu z kraju morawsko-śląskiego jest od 1 stycznia 2020 roku były zawodnik warszawskiej Legii, czterokrotny reprezentant Czech – Michal Hubník.

foto. Legia.net

„Za dwa tygodnie czeka nas pierwszy ważny w tym roku mecz z Odrą Wodzisław. Dotychczasowe sparingi krystalizują powoli pierwszy skład, ale widać, że nikt nie odpuszcza i rywalizacja jest na dobrym poziomie. Zostały dwa tygodnie szlifowania formy i zaczynamy zabawę” – podsumował przygotowania naszej drużyny do rundy wiosennej trener Roland Buchała.

Nasz szkoleniowiec nie skorzysta w najbliższych sparingach z usług kontuzjowanego napastnika Mateusza Budaka oraz wracającego do pełnej dyspozycji po urazie Pawła Mandrysza. Na liście nieobecnych znajdują się również zawodnicy przebywający aktualnie na testach w innych klubach: Aleksander Łubik (CD Leganés B), Dawid Wrzosek (Raków Częstochowa), Paweł Kapusta (Unia Książenice).

NAJBLIŻSZE GRY KONTROLNE:

piątek, 14 lutego

godz 19:00 (Rybnik-Kamień)
ROW 1964 RYBNIK - Unia Książenice

sobota, 15 lutego

godz. 14:00 (Rybnik-Kamień)
ROW 1964 RYBNIK - MFK Frydek-Mistek

 

ROW 1964 Rybnik
   ♦   
Wszelkie prawa zastrzeżone
   ♦   
Design - StelmachDesign
   ♦