Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

BYŁ TAKI SZPIL: HAPPY END W PRUSZKOWIE

22 Mar 2020

foto. zniczpruszkow.com.pl

22 marca 2015 roku zielono-czarni zwyciężyli w Pruszkowie 3:2! Zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Paweł Mandrysz. W meczu 22. kolejki II ligi ze Zniczem Pruszków, na listę strzelców poza 17-letnim wówczas pomocnikiem ROW-u wpisali się także: Patryk Dudziński i Mariusz Muszalik.

Na prowadzenie naszej drużyny w Pruszkowie czekać trzeba było zaledwie 120 sekund. Już w 2. minucie gry wynik spotkania otworzył strzałem głową Patryk Dudziński. Na kolejne gole czekać było trzeba do 63. minuty. Wówczas kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Mariusz Muszalik. Kapitan zielono-czarnych strzałem w długi róg podwyższył prowadzenie ROW-u na 2:0. Kiedy wydawało się, że jest już po meczu, gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków. Efekt widoczny był już trzy minuty później. Konrad Gilewicz faulował (za co ukarany został drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką) w polu karnym Bartosza Żurka, a jedenastkę pewnie wykorzystał najlepszy strzelec Znicza – Maciej Górski. Prawdziwe trzęsienie ziemi miało miejsce w doliczonym czasie gry. Najpierw po faulu Marcina Grolika, sędzia ponownie podyktował rzut karny dla żółto-czerwonych. Ponownie w pojedynku Rybicki-Górski górą był napastnik Znicza. W doliczonym czasie gry w miejsce Sebastiana Musiolika pojawił się Paweł Mandrysz. Młody pomocnik ROW-u w 93. minucie spotkania ruszył lewym skrzydłem i skutecznym lobem zdobył zwycięską bramą dla naszej drużyny.

Trener ROW – Marcin Prasoł na gorąco skomentował zwycięstwo w Pruszkowie: „Dziękuję za walkę i pokazany charakter. Po bramce na 2:2 było bardzo ciężko, dlatego mojej drużynie należy się szacunek”.

Po 22. kolejce ROW zajmował drugie miejsce w tabeli…