Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

BYŁ TAKI SZPIL: OKAZAŁE ZWYCIĘSTWO NAD TUREM TUREK

13 Kwi 2020

12 kwietnia 2013 roku drużyna prowadzona przez Ryszarda Wieczorka zanotowała efektowne zwycięstwo 5:0 nad Turem Turek! Gole dla naszej drużyny zdobyli: Rafał Kurzawa, Kamil Kostecki, Roland Buchała, Błażej Radler i Jarosław Wieczorek.

Wynik spotkania 23. kolejki II ligi sezonu 2012/2013 z Turem Turek po 17. minutach gry otworzył Rafał Kurzawa, który po zgraniu Kamila Kosteckiego, zwodem minął zawodnika rywali i strzałem lewą nogą z dystansu umieścił futbolówkę w bramce gości. Po pół godzinie gry prowadzenie podopiecznych Ryszarda Wieczorka (po asyście Rolanda Buchały) na 2:0 podwyższył Kamil Kostecki. Osiem minut później było już 3:0, a kapitalnym strzałem po prostopadłym zagraniu Błażeja Radlera popisał się Roland Buchała. Po zmianie stron premierowe trafienie w barwach naszej drużyny o zagraniu Rafała Kurzawy zaliczył Błażej Radler. Czwarte z rzędu zwycięstwo Energetyka na własnym stadionie (po zwycięstwach nad: MKS Kluczbork, Chojniczanką Chojnice i Rakowem Częstochowa) przypieczętował w doliczonym czasie gry Jarosław Wieczorek, który po podaniu Pawła Staniczka wpadł w pole karne i założył „siatkę” bramkarzowi Tura ustalając tym samym wynik spotkania na 5:0!

Data: 12.04.2013