Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

BYŁ TAKI SZPIL: ZWYCIĘSTWO NAD LECHEM POZNAŃ!

15 Maj 2020

Artykuł z Trybuny Robotniczej nr. 111 (9997) 17.V.1976

W meczu 26. kolejki I ligi sezonu 1975/1976 ROW Rybnik odniósł zwycięstwo nad Lechem Poznań 1:0! Bramkę na wagę zwycięstwa i utrzymania się w gronie I ligowców, zdobył po kwadransie gry – Emil Szymura!

Jedyna bramka padł w 15. minucie gry, po kapitalnej akcji Andrzeja Frydeckiego, który zagrał futbolówkę do Zbigniewa Kubelskiego, a ten wyłożył ją do Emila Szymury. 22-letni zawodnik ROW-u strzałem z kilkunastu metrów pod poprzeczkę pokonał golkipera Lecha – Andrzeja Turka. Ledwie 180 sekund później zagotowało się pod bramką strzeżoną przez Franciszka Pelczara, jednak naszego golkipera po strzale głową Józefa Szewczyka, wyręczył będący w doskonałej dyspozycji Zbigniew Kubelski. W 28. minucie gości przed utratą drugiej bramki – po strzale Emila Szymury – uratowało spojenie słupka z poprzeczką. W drugiej części gry górą w pojedynku z z Emilem Szymurą i Stanisławem Sobczyńskim był bramkarz Lecha.

Trafienie Emila Szymury zapewniło więc naszej drużynie zwycięstwo nad „Kolejorzem” i pewne utrzymanie już na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek sezonu 1975/76!

15/05/1976, godz. 16:30.

ROW Rybnik – Lech Poznań 1:0 (1:0)
1:0 Emil Szymura 15′