Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

BYŁ TAKI SZPIL: SZALONY MECZ Z AWANSEM W TLE!

29 Maj 2020

29 maja 2013 roku w spotkaniu 33. kolejki Ii ligi (grupy zachodniej) sezonu 2012/13 nasz zespół, po szalonym spotkaniu zwyciężył ostatecznie Chrobrego Głogów 4:3! Zwycięstwo utorowało drogę do awansu na zaplecze Ekstraklasy, co po dziś dzień jest największym sukcesem naszego klubu od jego reaktywacji w 2003 roku.

Mecz miał się pierwotnie odbyć 9 czerwca (o godzinie 17:00), lecz został przełożony w związku z planowanym remontem płyty boiska. Zawody doskonale rozpoczęli podopieczni Ryszarda Wieczorka, którzy już po 22 minutach prowadzili 2:0! Bramki dla naszej drużyny zdobyli Marcin Muszalik i Kamil Kostecki. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola dla gości zdobył Michał Bukraba.

W drugiej części gry nasi piłkarze zafundowali kibicom… dreszczowiec. Na szczęście z happy endem! Już po kwadransie gry w drugiej części gry Danela Kajzera pokonali Adam Samiec (z rzutu karnego) i Mateusz Hałambiec, wyprowadzając zespół Ireneusza Mamrota na prowadzenie. Nie załamało to jednak naszej drużyny i już 120 sekund później kapitalne uderzenie Jarosława Wieczorka zza pola karnego dało wyrównanie. Decydująca dla losów spotkania przy Gliwickiej okazała się 79. minuta gry, kiedy Błażej Radler przedłużył głową piłkę do Kamila Kosteckiego, a ten efektownym strzałem pokonał Sławomira Janickiego. Trafienie kapitana ROW-u dało pozycję lidera tabeli, której nasz zespół nie oddał już do końca rozgrywek!

Tygodnik Rybnicki nr 23 (343)

Awans na zaplecze Ekstraklasy nasza drużyna świętowała przed… treningiem! Swój mecz 33. kolejki przegrała bowiem Bytovia Bytów (0:4 w Kluczborku) i tym samym nasz zespół (który mecz tej kolejki rozegrał wcześniej właśnie z Chrobrym) na kolejkę przed końcem rozgrywek, mógł otwierać szampany!

Po dziś dzień promocja do I ligi jest największy sukcesem reaktywowanego w 2003 roku klubu z Rybnika!

29/05/2013, godz. 19:00

Energetyk ROW Rybnik – Chrobry Głogów 4:3 (2:1)
1:0 Mariusz Muszalik 9′
2:0 Kamil Kostecki 22′
2:1 Michał Bukraba 32′
2:2 Adam Samiec 53′ (rzut karny)
2:3 Mateusz Hałambiec 59′
3:3 Jarosław Wieczorek 61′
4:3 Kamil Kostecki 79′

ROW Rybnik:
Daniel Kajzer – Roland Kachel (71′ Błażej Radler), Sławomir Szary, Marcin Grolik, Marek Krotofil – Szymon Jary (71′ Roland Buchała), Mariusz Muszalik, Jarosław Wieczorek, Kamil Kostecki, Mateusz Szatkowski (46′ Rafał Kurzawa) – Łukasz Bałuszyński (81′ Paweł Staniczek).
Trener: Ryszard Wieczorek.

Chrobry Głogów:
Sławomir Janicki – Krzysztof Ziemniak (46′ Grzegorz Wan, 54′ Bartosz Machaj), Michał Michalec, Adam Samiec, Piotr Niewieściuk, Damian Sędziak (78′ Maksymilian Michalski), Mateusz Hałambiec, Michał Bukraba, Tomasz Kowalczuk, Łukasz Szczepaniak, Konrad Kaczmarek.
Trener: Ireneusz Mamrot.

Żółte kartki: Buchała – Hałambiec.
Sędzia: Grzegorz Pożarowszczyk (Lublin).
Widzów: 1 300.

 

 

Podziękowania za pomoc i materiały dla Łukasza Kozika.

Autor: Dawid Wybraniec

ROW 1964 Rybnik
   ♦   
Wszelkie prawa zastrzeżone
   ♦   
Design - StelmachDesign
   ♦