Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

Z OBOZU RYWALI: UNIA KSIĄŻENICE

11 Lip 2020

W sobotę (11 lipca) drużyna Rolanda Buchały w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik zmierzy się z Unią Książenice. Z tej okazji kilka zdań o naszym najbliższym rywalu.

HISTORIA KLUBU

W roku 2000, po 35 latach przerwy za sprawą stowarzyszenia Ludowy Klub Sportowy Unia Książenice rozpoczęły się przygotowania powrotu książenickiej drużyny do rozgrywek. Za datę reaktywacji przyjmuje się datę 11 lutego, wtedy to odbyło się zebranie założycielskie klubu. Natomiast 18 kwietnia 2000 roku, Sąd Okręgowy w Katowicach zarejestrował stowarzyszenie kultury fizycznej pod nazwą Ludowy Klub Sportowy Unia Książenice.

Do sezonu 2011/12 drużyna z Książenic występowała na boiskach klasy C. Sezon 2012/2013 zakończył się triumfem w rozgrywkach klasy B i awansem do klasy A, gdzie Unia występowała przez trzy kolejne sezony. W sezonie 2015/2016 zespół z Książenic uzyskał promocję do ligi (następnie klasy) okręgowej. Sezon później zespół wygrał rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik. W meczu finałowym przy Gliwickiej 72 pokonali Fortecę Świerklany 2:1.  W rozgrywkach organizowanych przez Śl.ZPN udział zakończył się na I rundzie (porażka 0:3 z Wartą Kamieńskie Młyny).  W sezonie 2018/2019 Unia na finiszu rozgrywek okazała się lepsza od naszpikowanego gwiazdami (m.in. Aleksander Kwiek, Ołeksandr Szeweluchin, Przemysław Pitry) Rymera Rybnik i zwyciężyła w rozgrywkach Klasy okręgowej (grupa: Katowice II). Uzyskując tym samym historyczny awans do IV ligi. Również w poprzednim sezonie gracze z Książenic zameldowali się w finale Pucharu Polski Podokręgu Rybnik, jednak ostatecznie musieli uznać wyższość Odry Wodzisław (0:2).

Mistrz Okręgówki w Grupie II sezonu 2018/2019. fot. facebook.com/UniaKsiazenice

HISTORIA SPOTKAŃ

Nasz zespół rozegrał wiele spotkań sparingowych z zespołem Unii Książenice. Ostatni miał miejsce 27 czerwca, kiedy w meczu rozegranym w Wielopolu nasza drużyna zremisowała po golach Jakuba Kuczery i Jacka Papiernika 2:2. W sezonie 2004/2005 również w ramach rozgrywek o puchar Polski Podokręgu Rybnik nasz zespół zwyciężył w I rundzie tych rozgrywek 3:1.

W „OBECNYM” SEZONIE

Liga

W minionym sezonie (który ze względu na pandemię koronawirusa został przerwany) po 15. kolejkach IV ligi (grupa: śląska II) sezonu 2019/20 beniaminek z Książenic, pod wodzą Marcina Koczego zajął ostatecznie 3. miejsce, ze stratą czterech punktów do lidera – LKS Goczałkowice Zdrój.

fot. facebook.com/UniaKsiazenice

Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik

Trzeci z sezon z rzędu drużyna z Książenic zagra o ostateczny triumf w finale rybnickiego Pucharu Polski! W drodze do meczu z zielono-czarnymi gracze Unii eliminowali kolejno: Płomień Połomia (6:2), LKS Skrbeńsko (7:1) oraz Górnik Radlin (3:0). W półfinale rozgrywek Unia zwyciężyła w Łaziskach Rybnickich miejscową Polonię (2:0), po bramkach doskonale znanych przy Gliwickiej 72 – Kamila Kosteckiego i Michała Pieczki. Najlepszym strzelcem drużyny z Książenic jest z dorobkiem sześciu trafień – Marcin Kuczera.

Co ciekawe w stawce najlepszych strzelców rozgrywek (o jedną bramkę) lepszy jest na chwilę obecną Mateusz Mosz, który dla rezerw naszego klubu trafił do siatki rywali siedmiokrotnie.

https://cdn.nowiny.pl/im/v1/news-900-widen-wm/2019/08/28/154690_1566995886_85225200.jpg

MECZ FINAŁOWY PUCHARU POLSKI NA SZCZEBLU PODOKRĘGU RYBNIK

Mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik: Unia Książenice – ROW 1964 Rybnik rozegrany zostanie w sobotę, 11 lipca o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Rybniku (ul. Gliwicka 72).

Spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności.

TRANSMISJA

Transmisję z tego spotkania zobaczyć będzie można (od godziny 16:50) na portalu SLASKIE.TV. Relacja z meczu przeprowadzona zostanie w systemie PPV. Cena dostępu do wydarzenia to 12 zł.

LINK DO TRANSMISJI

ROW 1964 Rybnik
   ♦   
Wszelkie prawa zastrzeżone
   ♦   
Design - StelmachDesign
   ♦