Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

PUCHAR JEST NASZ! UNIA KSIĄŻENICE – ROW 1964 RYBNIK 0:3

12 Lip 2020

W rozegranym na Stadionie Miejskim w Rybniku meczu finałowym Pucharu Polski Podokręgu Rybnik zielono-czarni pokonali Unię Książenice 3:0! Bramki dla zespołu Rolanda Buchały zdobyli: Yaroslav Baranskyi, Piotr Pacholski oraz Marcin Wodecki.

W porównaniu do meczu półfinałowego z Odrą Wodzisław sztab szkoleniowy dokonał jednej korekty w wyjściowym składzie ROW-u: Aleksandra Folmerta zastąpił Yaroslav Baranskyi. 18-letni pomocnik za zaufanie odwdzięczył się tuż przed przerwą, kiedy po indywidualnej akcji wyprowadził zielono-czarnych na prowadzenie! Spotkanie lepiej rozpoczęli gracze Rolanda Buchały, a najlepszą okazję stworzyli sobie w 11. minucie, kiedy Marek Krotofil z narożnika pola karnego sprawdził Pawła Kapustę. Unia najlepszą okazję stworzyła sobie dziesięć minut później. Mocny strzał z dystansu Michała Pieczki odbił Kewin Paszek, a piłkę do bramki dobił Piotr Bysiec. Gol nie został jednak uznany – zawodnik Unii znajdował się bowiem na spalonym. W 38. minucie, po wyrzucie piłki z autu przez kapitana ROW-u Jana Janika i dograniu Marcina Wodeckiego, w doskonałej sytuacji przed bramką znalazł się Piotr Pacholski, jednak jego strzał trafił jedynie w boczną siatkę. Dwie minuty później po dograniu z rzutu wolnego w doskonałej sytuacji pod bramką Kewina Paszka znalazł się Patryk Kaczmarczyk, strzał kapitana Unii był jednak bardzo niecelny. Zielono-czarni po golu „do szatni” Yaroslava Baranskyi’ego prowadzili 1:0.

Drugie 45-minut lepiej rozpoczęli „gospodarze” z Książenic, jednak defensywa zielono-czarnych nie dała się zaskoczyć. Po godzinie gry zdecydowaną przewagę na boisku miał zespół Rolanda Buchały, co udokumentowane zostało dwoma bramkami autorstwa Piotra Pacholskiego (po dośrodkowaniu Marka Krotofila) i Marcina Wodeckiego (z rzutu karnego). W drugiej części gry w zielono-czarnych barwach na murawie pojawili się: Jakub Kuczera, Szymon Kuzior oraz absolutny debiutant Filip Kukuła (r. 2004).

Ostatecznie ROW 1964 Rybnik zwyciężył Unię Książenice 3:0 i triumfował w rozgrywkach pucharowych Podokręgu Rybnik!

Piłkarzem meczu finałowego wybrany został Marek Krotofil (ROW 1964 Rybnik).

Najlepszy strzelec rozgrywek: 7 goli – Mateusz Mosz (ROW II Rybnik).

Nareszcie coś wygrywamy. Naszym celem było zwycięstwo w Pucharze w okresie przygotowawczym. Udało się i jesteśmy najlepsi w regionie – powiedział po spotkaniu szkoleniowiec ROW-u Roland Buchała, który dodał, iż żałuje, że zwycięstwa jego drużyny nie mogli zobaczyć kibice.

„Fajnie otrzymywać indywidualne wyróżnienia, ale to jest sukces całej drużyny. Dziś wszyscy pokazaliśmy, że mamy w sobie więcej jakości niż drużyna przeciwna. Naszym doświadczeniem pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę i zasłużenie wygraliśmy. Jest chęć na więcej. Mam nadzieję, że będziemy trzymać się tych rozgrywek jak najdłużej” –  powiedział najlepszy zawodnik starcia finałowego – Marek Krotofil.

Unia Książenice – ROW Rybnik 0:3 (0:1)
0:1 Yaroslav Baranskyi 45+2′
0:2 Piotr Pacholski 76′
0:3 Marcin Wodecki 88′ (rzut karny)

Żółte kartki: Bartosz Lorenc, Bartosz Kunat – Yaroslav Baranskyi.

Unia Książenice:
Paweł Kapusta – Sławomir Szary, Patryk Kaczmarczyk, Bartosz Lorenc (Jakub Skowronek 86′), Piotr Dudzik (Mateusz Wowra 78′, Marcin Kuczera 81′), Michał Pieczka (Adam Wolicki 46′), Kamil Kostecki (Paweł Ziaja 68′), Damian Koleczko (46′ Bartosz Kunat 46′), Arkadiusz Suchiński, Marcin Mizia, Piotr Bysiec.

ROW 1964 Rybnik:
Kewin Paszek – Jan Janik, Piotr Pacholski, Szymon Jary, Marek Krotofil, Yaroslav Baranskyi, Kamil Spratek, Konrad Warmiński (Filip Kukuła 89′), Bartłomiej Polok (Jakub Kuczera 62′), Marcin Wodecki, Łukasz Krakowczyk (Szymon Kuzior 89′)

Sędzia: Mateusz Patla.

Widzów: bez udziału publiczności

SKRÓT SPOTKANIA (Śląskie.tv):

Już w najbliższą środę nasz zespół reprezentować będzie Podokręg Rybnik w 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Rywalem drużyny Rolanda Buchały będzie triumfator PP w okręgu żywieckim – Soła Rajcza.

środa, 15 lipca, godz. 18:00