Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

ZAPOWIEDŹ: ROW – PNIÓWEK

22 Lip 2020

W czwartek (23 lipca), zielono-czarni podejmą przed własną publicznością triumfatora rozgrywek w Podokręgu Tychy oraz ligowego rywala – zespół GKS-u „Pniówek-74” Pawłowice Śląskie. Stawką meczu będzie półfinał Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

PRZED SPOTKANIEM

Nasza drużyna w drodze do tego meczu okazała się najlepsza w organizowanych przez Podokręg Rybnik meczach Pucharu Polski. W rozgrywkach tych nasi zawodnicy eliminowali kolejno: MKS 32 Radziejów-Popielów (11:0), Naprzód Rydułtowy (2:1), Odrę Centrum Wodzisław Śląski (5:1), Odrę Wodzisław Śląski (2:1) oraz w meczu finałowym Unię Książenice (3:0).

fot. slzpn.pl

W I rundzie na szczeblu Śl. ZPN drużyna Rolanda Buchały zwyciężyła w Rajczy triumfatora rozgrywek w Podokręgu Żywiec, miejscową Sołę 3:2.

Droga naszych rywali do czwartkowego spotkania:

Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Tychy:
I runda: LKS Wisła Wielka – Pniówek Pawłowice Śląskie 0:7 (0:2)
II runda – WOLNY LOS
1/2 finału: GKS II Tychy – Pniówek Pawłowice Śląskie 0:0, k. 2:4
mecz finałowy: Polonia Łaziska Górne – Pniówek Pawłowice Śląskie 1:1 (0:0), k. 2:4

Puchar Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej:
I runda: Unia Turza Śląska – Pniówek Pawłowice Śląskie 1:6 (0:1)

MINIONY SEZON

W poprzednim sezonie III ligi grupy III, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne rozegrane zostało tylko jedno spotkanie pomiędzy ROW-em, a Pniówkiem. W meczu 14. kolejki przy Gliwickiej 72, drużyna z Gliwickiej (już pod wodzą Rolanda Buchały) zwyciężyła Pniówek 2:1, po dwóch kapitalnych trafieniach Marcina Wodeckiego.

Miniony sezon III ligi, grupy III zawodnicy Grzegorza Łukasika zakończyli ostatecznie na 8. pozycji w tabeli, ROW był 14.

fot. Rafał Wujec

TRANSFERY RYWALI

Ostatnie transfery GKS-u to dobrze znani w Rybniku zawodnicy. Szeregi zielono-czarno-żółtych zasilili u progu nowego sezonu:

  • lewy obrońca – Przemysław Szkatuła, który od wiosny sezonu 2018/19 był zawodnikiem ROW-u.
  • bramkarz – Patryk Zapała (rundę wiosenną sezonu 2019/20 spędził na wypożyczeniu w naszym klubie).
  • środkowy pomocnik – Krzysztof Bodziony, urodzony w Rybniku, mający za sobą 169 występów na poziomie 1. ligi.

Występ Krzysztofa Bodziony w czwartkowym meczu, ze względu na kontuzję odniesioną w meczu I rundy z Unią Turza Śląska jest wykluczony.

MECZ ROW 1964 Rybnik – GKS „Pniówek-74” Pawłowice

Mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej: ROW 1964 Rybnik – GKS „Pniówek-74” Pawłowice Śląskie rozegrany zostanie w czwartek (23 lipca), o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim w Rybniku (ul Gliwicka 72).

Informacja odnośnie zakupu biletów na spotkanie z GKS „Pniówek-74” Pawłowice Śląskie.

ROW 1964 Rybnik
   ♦   
Wszelkie prawa zastrzeżone
   ♦   
Design - StelmachDesign
   ♦