Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

ROW – REKORD: REMIS NA INAUGURACJĘ SEZONU

03 Sie 2020

W pierwszym spotkaniu sezonu 2020/2021 zielono-czarni podzielili się punktami z Rekordem Bielsko-Biała. Gola dla podopiecznych Rolanda Buchały zdobył Piotr Pacholski.

Na inauguracje rozgrywek w III lidzie, grupie III ROW 1964 Rybnik zremisował z Rekordem Bielsko-Biała 1:1. Przed spotkaniem, na „papierze” to goście z Bielska wydawali się być faworytem. Drużyna Rolanda Buchały chciała zrewanżować się za porażkę w pucharowej konfrontacji z Pniówkiem (0:4). Czy ta sztuka się udała?

Do przerwy zielono-czarni prowadzili po bramce Piotra Pacholskiego. W 38. minucie daleki wyrzut z autu naszego kapitana Jana Janika spowodował ogromne zamieszanie w polu karnym bielszczan, a skutecznym uderzeniem z okolic jedenastego metra popisał się Piotr Pacholski.

W 67. minucie we własnym polu karnym Piotr Pacholski sfaulował Nikolasa Wróblewskiego, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Szymon Szymański i doprowadził do wyrównania.

Ostatecznie premierowy mecz w sezonie 2020/2021 zakończył się podziałem punktów. Nasi piłkarze pozostawili po sobie dobre wrażenie, jednak o pierwsze trzy punkty pozostaje czekać do sobotniej konfrontacji w Nysie, gdzie drużyna zielono-czarnych zagra z beniaminkiem rozgrywek, miejscową Polonią.

Mecz ocenił Piotr Pacholski:
„Można powiedzieć, że tradycyjnie inauguracji nie zaczynamy od zwycięstwa. Chcieliśmy to fatum przełamać, było blisko, niestety. Strzeliłem bramkę, ale również sprowokowałem rzut karny, po którym wpadła bramka wyrównująca. Chcieliśmy tutaj zaprezentować, przede wszystkim, mądrą piłkę, staramy się bardziej taktycznie podejść do meczu, przede wszystkim pilnować swoich tyłów i stawiać na kontry. Połowicznie się to dzisiaj udało, trzeba szanować ten punkt i grać dalej”.

ROW 1964 Rybnik – Rekord Bielsko-Biała 1:1 (1:0)
1:0 Piotr Pacholski 40′
1:1 Szymon Szymański 68′ (rzut karny)