Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

NA PIĄTKĘ W NYSIE

10 Sie 2020

foto. facebook.com/kspolonianysa

W 2. kolejce III ligi grupy III nasz zespół odniósł efektowne zwycięstwo w Nysie, pokonując miejscową Polonię 5:0. Bramki dla zielono-czarnych zdobyli: Jakub Kuczera (dwie), Marek Krotofil, Yaroslav Baranskyi oraz Marcin Wodecki z rzutu karnego.

Do przerwy podopieczni Ronalda Buchały zaaplikowali gospodarzom trzy bramki. Wynik spotkania otworzył w 23. minucie gry Marek Krotofil, a dwa kolejne trafienia dołożył Jakub Kuczera. Po zmianie stron ozdobą spotkania było efektowne trafienie z narożnika pola karnego Yaroslava Baranskyiego. W 63. minucie gry wynik spotkania na 5:0 dla ROW-u strzałem z „jedenastki” ustalił Marcin Wodecki.

POLONIA NYSA – ROW 1964 RYBNIK 0:5 (0:3)
0:1 Marek Krotofil 23′
0:2 Jakub Kuczera 32′
0:3 Jakub Kuczera 45′
0:4 Yaroslav Baranskyi 52′
0:5 Marcin Wodecki 63′ (rzut karny)

Polonia Nysa:
Piotr Kowalczyk – Kacper Izydorczyk, Michał Czabanowski, Luka Redek (63′ Kacper Fedorowicz), Michał Markiewicz, Tomasz Mamis (46′ Daniel Golus), Łukasz Chodyga (33′ Ble Dro Narcisse), Rafał Bobiński, Alan Majerski, Maciej Pisula (46′ Patryk Ostrowski), Adam Setla (63′ Mateusz Danieluk).
TRENER: Arkadiusz Bator

KS ROW 1964 RYBNIK:
Kewin Paszek – Jan Janik (70′ Filip Kukuła), Szymon Jary, Piotr Pacholski, Marek Krotofil, Dawid Niedźwiedzki, Kamil Spratek, Yaroslav Baranskyi (63′ Konrad Warmiński), Marcin Wodecki (70’Szymon Kuzior), Łukasz Krakowczyk (60′ Marcel Vasil), Jakub Kuczera (60′ Wiktor Piejak).
TRENER: Roland Buchała

Spotkanie w Nysie skomentował trener zielono-czarnych – Roland Buchała:
„Bardzo się cieszymy po zwycięstwie i już nie pamiętamy, kiedy osiągnęliśmy tak dobry rezultat. Mecz od początku układał się po naszej myśli i zdecydowanie zasłużyliśmy na zwycięstwo. Co nie zmienia faktu, że już w środę mamy koleiny mecz (u siebie z Fotohigieną Gać – przyp. red.) i na nim się koncentrujemy. Jeżeli chodzi o debiut, to nie tylko Marcel, ale zagrali wszyscy młodzieżowcy którzy byli w kadrze na to spotkanie. Ostatnie dwadzieścia minut zagraliśmy sześcioma młodzieżowcami. Jeśli chodzi o samego Marcela to jego debiut również na plus. Wkomponowuje się w zespół i mam nadzieję będzie to wartość dodatnia. Czekamy z niecierpliwością na środę i sobotę. Mam nadzieję, że dalej będziemy się mogli cieszyć i w dobrych nastrojach pracować przed kolejnymi meczami”.

Sprawdziliśmy. Ostatni raz w lidze ROW 1964 Rybnik zdobył pięć bramek w sezonie 2016/2017. Wówczas w spotkaniu 31. kolejki II ligi, przy Gliwickiej 72 zielono-czarni pokonali 5:1 Legionovię Legionowo 5:1. Na listę strzelców wpisali się wówczas: Przemysław Brychlik (dwie), Sebastian Musiolik, Dominik Budzik oraz Mariusz Zganiacz z rzutu karnego. Mecz ten pamiętają obecni zawodnicy naszej drużyny: Jan Janik, Szymon Jary oraz Kamil Spratek.