Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

WIKTOR PIEJAK ZAWODNIKIEM WIECZYSTEJ KRAKÓW

27 Sty 2021

Wiktor Piejak opuszcza nasz klub i będzie występował w klubie z krakowskiej okręgówki – w drużynie Wieczystej Kraków.

18-letni napastnik przygodę z piłką rozpoczynał w juniorach Górnika Pszów skąd trafił do RKP Rybnik. Kolejnym etapem w rozwoju była gra w juniorach i rezerwach naszego klubu. 26 listopada 2016 roku, mając zaledwie 15 lat, 6 miesięcy i jeden dzień, zadebiutował w II lidze w zielono-czarnych barwach (w wyjazdowym meczu z Olimpią Elbląg). W tym samym sezonie zaliczył jeszcze dwa występy w tej klasie rozgrywkowej (będąc najmłodszym zawodnikiem w rozgrywkach!).

W kolejnym sezonie Wiktor dwukrotnie pojawił się w meczach II-ligi, ale grał w niej tylko w rundzie jesiennej. Po jej zakończeniu 16-letni wówczas zawodnik zaproszony został na testy do sześciokrotnego mistrza Słowacji – MSK Żilina, gdzie trafił ostatecznie na zasadzie wypożyczenia. Występował tam w zespole juniorów.

Po powrocie do Rybnika coraz częściej występował w pierwszym zespole Rolanda Buchały. W sezonie 2019/2020 zanotował 12 meczów na poziomie III ligi (w tym 6 w podstawowym składzie), w których strzelił 2 bramki, a w rundzie jesiennej bieżącego sezonu – 15 spotkań (w tym 4 w wyjściowym składzie).

W Krakowie Wiktor będzie miał za partnerów na boisku m.in. byłych reprezentantów Polski – Radosława Majewskiego i Sławomira Peszko. Wierzymy, że gra z tak doświadczonymi zawodnikami pomoże mu w zdobywaniu cennego doświadczenia.

Życzymy powodzenia Wiktor!

ROW 1964 Rybnik
   ♦   
Wszelkie prawa zastrzeżone
   ♦   
Design - StelmachDesign
   ♦