Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu miasta rybnika

BTS Rekord pierwszym rywalem na wiosnę

06 Mar 2021


Za nami blisko dwumiesięczne przygotowania do piłkarskiej wiosny. Już dziś, 6 marca nasza drużyna rozegra wyjazdowe spotkanie z BTS Rekord Bielsko-Biała. Początek meczu o godzinie 15:00.

Za zielono-czarnymi okres pełen roszad i niewiadomych. Po odejściu z drużyny wielu doświadczonych zawodników, obcięciu dotacji przez Miasto Rybnik oraz nieustających pytaniach „co dalej?”, już w sobotnie popołudnie zobaczymy podopiecznych Rolanda Buchały na ligowym boisku.

Z pewnością nie będzie to łatwa wiosna, jednak wszelkie osądy zweryfikuje zielona murawa.

Za naszymi piłkarzami szereg spotkań sparingowych. Dwa spośród nich wygraliśmy, cztery zremisowaliśmy i cztery przegraliśmy.

Wyniki spotkań sparingowych przed rundą wiosenną:

ROW 1964 Rybnik – Fundacja ITC 2:2
ROW 1964 Rybnik – Decor Bełk 0:0
ROW 1964 Rybnik – Spójnia Landek 0:1
ROW 1964 Rybnik – Unia Książenice 1:1
ROW 1964 Rybnik – Unia Książenice 3:0
ROW 1964 Rybnik – GKS „Pniówek-74” 0:3
ROW 1964 Rybnik – Odra Wodzisław 2:7
ROW 1964 Rybnik – Czarni Gorzyce 2:1
ROW 1964 Rybnik – Polonią Łaziska Górne 0:0
ROW 1964 Rybnik – Górnik II Zabrze 0:3

Tej wiosny zabraknie na boisku takich zawodników jak: Kamil Spratek, Marcin Wodecki, Szymon Jary, Kewin Paszek, Dawid Niedźwiedzki, Marcel Vasil, Wiktor Piejak. Jednak zarządowi i sztabowi szkoleniowemu udało się znaleźć zawodników, którzy będą reprezentować nasze barwy. Do ROW-u tej wiosny dołączyli: Mateusz Tomaszewski, Cezary Stolz, Adrian Pytlik, Bartosz Plewka, Dawid Migus, Tomasz Gomola, Balazs Boda, Łukasz Gajda.

Ponadto do kadry seniorskiej dołączyła kolejna grupa zdolnych juniorów, z naszej szkółki. Do ligowych rozgrywek zostali zgłoszeni tacy zawodnicy jak Bartosz Barczyk, Mateusz Cywka, Daniel Rolka, Marcin Skupień, Olaf Sobik, , Olivier Wiora czy grający już na jesieni Jakub Pochcioł, Szymon Kuzior czy Filip Kukuła.

Po rundzie jesiennej nasza drużyna plasuje się na 15. pozycji w tabeli, z 19. oczkami na koncie. Nasz rywal z Bielska-Białej jest na miejscu 11., ze zdobytymi 23. punktami.

Na inaugurację sezonu 2020/2021, na Gliwickiej padł remis 1:1, a bramkę zdobył Piotr Pacholski.

BTS Rekord Bielsko-Biała – ROW 1964 Rybnik, 6 marca godz. 15:00

Osiemnastka ROWu na mecz z Rekordem: Daniel Jona, Bartosz Plewka, Jan Janik, Piotr Pacholski, Marek Krotofil, Yaroslav Baranskyi, Konrad Warmiński, Jakub Kuczera, Łukasz Krakowczyk, Aleksander Folmert, Szymon Kuzior, Jakub Pochcioł, Filip Kukuła, Tomasz Gomola, Adrian Pytlik, Dawid Migus, Mateusz Tomaszewski, Łukasz Gajda

ROW 1964 Rybnik
   ♦   
Wszelkie prawa zastrzeżone
   ♦   
Design - StelmachDesign
   ♦